7 Ocak 2009 Çarşamba

Dökümanlarla Fikir Oluşturmada Yeni Bir Açı

MixedInk belge düzenlemede yeni bir çığır açıyor.

Kullanıcıların işbirliğiyle hazırlanacak belgelerin ve bu dökümanlarla iletilmek istenen mesajların interaktif olarak duyurulmasına ön ayak olacak bir araçla karşımıza çıkıyor MixedInk.

Benzer diğer servislerin aksine MixedInk, sadece küçük grupların seslerini duyurmaktansa geniş ve sınırsız sayıda kullanıcının katılımıyla kollektif speech oluşturma imkanı sağlıyor.

Kullanıcılar oluşturulan belgeleri devamlı düzenlemek yerine kendi uyarlamalarını da yayınlayabiliyorlar.

Techcrunch'ın yorumunda bu platform dar ve sınırlı kullanıcı gruplarına önerilmiyor. Zira, MixedInk'in hedeflediği kitle daha fazla kullanıcıdan oluşan grupları etkileşimin ortasına yerleştirip tekil kullanıcıları büyük grup ve tartışma konularının etrafında aktif olmaya teşvik etmek.

Oluşturulan belgelerin konusu ve biçimi itibarıyle, kullanıcılar yorumlar yollamanın yanında, aynı Digg servisindeki gibi oylama yoluyla görüş ve fikirlerini sosyal etkileşimle dile getirebiliyorlar.

Internet ortamına bugünden itibaren açılmasıyla birlikte MixedInk, açılış konuşmasını da Devlet Başkanı B. Obama için oluşturacak.MixedInk from MixedInk on Vimeo.

Hiç yorum yok: