20 Mart 2009 Cuma

Semantik Web'e Doğru


Yeni bir start-up!

Streamy'nin hikayesi şu aşamada artık start-up'tan çok ötede aslında.

İlk fikri ortaya atıp birşeyler yapalım geliştirelim demişler ve 7-8 ay civarında ürününün geliştirilmesine kafa yormuşlar. Gözle görünür birşeyler ortaya çıktığında ise artık private beta'ya geçebiliriz cesaretine ulaşmışlar. Ancak, ilginç olanı 17 ay kadar özel beta versiyonunda sürdürmüşler fonksiyonlarını.

Unutmuştum açıkçası Streamy'yi. Bu sabah bizim gaspiman hatırlattı. Çok güzel, yaratıcı ve bir o kadar da ilerici bir servis diye de övgüsünü yaptı uzun uzadıya.

Açıkçası 17 aylık private beta'ya değmiş, bir sürü değişiklik ve yeni özellikler katmışlar.

Kısaca Streamy nedir? Streamy aracılığıyla, takip ettiğiniz web sitelerin kendisine gitmeden RSS beslemelerini eklemek vasıtasıyla Streamy'den takip edebiliyorsunuz. Google Reader'dan farklı olarak, yorum yapabilir, belirli konular etrafında kurulmuş gruplara katılabilir veya kendi grubunuzu açıp bu gruplarda haber ve link paylaşımlarında bulunabiliyorsunuz.

Günümüz web 2.0 ortamının tam da gereksinim duyduğu türden ileri bir adım. Facebook ve Twitter gibi bir sürü sosyal platformu da bütünleştirmesiyle benden gereken övgüleri alıyor Streamy.

Şu an itibarıyla, ufak tefek bug sorunları dışında çok büyük teknik problemleri yokmuş gibi görünüyor. Ayrıca, arayüz ve dizaynı çok çok beğendiğimi belirtmiş miydim?

Hiç yorum yok: